Starszy Pan mógł doprowadzić do wykolejenia pociągu

Patrol Straży Ochrony Kolei ze Zduńskiej Woli ujął sprawcę układania przeszkód na torach. Butla po gaśnicy i inne metalowe przedmioty leżące na torach, mogły doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Zachowanie starszego mężczyzny było skrajnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Układanie czegokolwiek na torowisku, w razie przejazdu rozpędzonego pociągu, stwarza ogromne niebezpieczeństwo.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
8 lutego 2024
Drukuj
Pobierz
Starszy Pan mógł doprowadzić do wykolejenia pociągu

W środę przed godziną 15:00 funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zduńskiej Woli Karsznice ujęli sprawcę układania przeszkód na torach szlakowych Zduńska Wola – Sieradz. Starszy mężczyzna rozłożył na torowisku cztery metalowe profile, dużą butlę po gaśnicy oraz metalowe skrzynki, przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Łódź Fabryczna – Sieradz.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast usunęli ułożone przez sprawcę przedmioty. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji patrolu SOK nie doszło do tragedii. Ujęty 72-letni mieszkaniec Sieradza został przekazany do dyspozycji policjantów z sieradzkiej komendy powiatowej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X