Stalowe elementy konstrukcyjne mostu kolejowego znajdowały się na złomowisku

Wczoraj funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Działdowie prowadząc działania kontrolne na jednym z tutejszych punktów skupu złomu i metali kolorowych ujawnili metalowe elementy konstrukcyjne pochodzące z mostu kolejowego nad rzeką Wkrą. Dane sprawców kradzieży przekazano już Policji, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Wartość odzyskanego mienia oszacowano na kwotę 3000 złotych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
29 września 2023
Drukuj
Pobierz
Stalowe elementy konstrukcyjne mostu kolejowego znajdowały się na złomowisku

Wczoraj, 28 września kilka minut przed godziną 11:00 służba dyżurna Posterunku Straży Ochrony Kolei w Działdowie otrzymała zgłoszenie, że na szlaku Działdowo – Iłowo zostały skradzione metalowe elementy mostu kolejowego nad rzeką Wkrą. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK, który po przybyciu potwierdził kradzież.

Funkcjonariusze SOK podjęli natychmiast działania kontrolne na złomowiskach w Działdowie. Podczas kontroli jednego z punktów skupu złomu okazało się, że złodzieje właśnie tu sprzedali elementy kolejowe. Tym razem łupem złomiarzy padło dziesięć metalowych krat pomostowych. Skradzione elementy konstrukcyjne wykonane ze stali służyły jako podesty do pokrycia ciągu komunikacyjnego mostu kolejowego na rzece Wkrze. Powiadomiono Policję i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W dalszym toku czynności przedstawiciel Sekcji Eksploatacji PKP polskie Linie Kolejowe S. A. w Działdowie potwierdził, że odzyskane elementy pochodzą z mostu. Mundurowi na podstawie dokumentacji prowadzonej w punkcie skupu złomu ustalili sprawców mienia kolejowego, którzy na miejscu przestępstwa poruszali się samochodem osobowym marki Volkswagen Golf. Wartość odzyskanych przez funkcjonariuszy SOK elementów oszacowano wstępnie na co najmniej 3000 złotych. Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.  

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X