„Stacja Dzieci”: Funkcjonariusze SOK uczestniczyli w projekcie dydaktyczno-kulturalnym dla najmłodszych

W poniedziałek, 11 lipca 2022 roku, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wzięli udział w cyklicznym projekcie organizowanym przez warszawską Stację Muzeum pod hasłem „Stacja Dzieci”. Wydarzenie to było kolejną okazją, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa na obszarze kolejowym.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
13 lipca 2022
Drukuj
Pobierz
„Stacja Dzieci”: Funkcjonariusze SOK uczestniczyli w projekcie dydaktyczno-kulturalnym dla najmłodszych

„Stacja Dzieci” jest wakacyjnym, 5-dniowym projektem dydaktyczno-kulturalnym, skierowanym do dzieci w wieku od 7 lat. Podczas poniedziałkowego spotkania w Stacji Muzeum najmłodsi mieli okazję spotkać funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz psa służbowego SOK. Tego dnia mundurowi przybliżyli uczestnikom projektu zasady bezpiecznego zachowania na obszarze kolejowym oraz przeprowadzili pokazy tresury i posłuszeństwa czworonoga z SOK. Dzieci zobaczyły także, jak wygląda w środku pojazd służbowy, którym poruszają się funkcjonariusze. Rozrywki dostarczył również pokaz sygnalizacji świetlnej i sygnałów dźwiękowych, dzięki któremu uczestnicy projektu mogli poczuć się jak kierowcy pojazdu uprzywilejowanego.

„Stacja Dzieci” była kolejnym już wydarzeniem, podczas którego funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei mieli okazję uświadomić najmłodszym, z jakimi zagrożeniami na obszarze kolejowym mogą się spotkać w trakcie wakacji.

***

Stacja Muzeum jest samorządową instytucją kultury, powołaną wspólnie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Polskie Koleje Państwowe S.A. Gromadzi ona zabytki techniki kolejowej, takie jak tabor kolejowy, elementy infrastruktury kolejowej, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa w Polsce. Obecną siedzibą Stacji jest dawny dworzec Warszawa Główna Osobowa, znajdujący się przy ul. Towarowej 3.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X