Sprawca kradzieży plecaka ujęty przez patrol tczewskiej SOK

Koordynator GOI z Wydziału ds. bezpieczeństwa i obronności Komendy Głównej SOK wspólnie z Biurem Bezpieczeństwa PKP Intercity ustalili kim jest sprawca kradzieży plecaka z pociągu relacji Olsztyn Główny – Szczecin Główny. Dzięki właściwemu wskazaniu podejrzanego patrol tczewskiej Straży Ochrony Kolei ujął 35-latka w stacji Malbork. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
8 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Sprawca kradzieży plecaka ujęty przez patrol tczewskiej SOK

Do zdarzenia doszło w świąteczny dzień „Trzech Króli”. Około godziny 17:00 dyżurny SOK z Tczewa otrzymał informację od koordynatora Grup Operacyjno-Interwencyjnych z Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei, że w pociągu relacji Olsztyn Główny – Szczecin Główny obywatelowi Ukrainy skradziono plecak.

Dzięki zebranym informacjom uzyskanych od pracowników Biura Bezpieczeństwa PKP Intercity funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o kradzież plecaka wraz z terminalem kart płatniczych, dokumentami oraz rzeczami osobistymi o łącznej wartości ponad 800 zł.

Reakcja tczewskiego patrolu SOK była natychmiastowa. Podejrzanego szybko udało się ująć na stacji Malbork. Sprawcę kradzieży przekazano patrolowi policji, a skradzione przedmioty wróciły do właściciela. 35-latek usłyszał zarzuty. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X