Sprawca kradzieży miału węglowego wpadł na gorącym uczynku

W dniu 15 grudnia 2022 roku funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który podjął się próby kradzieży miału węglowego ze stojącego składu pociągu. Funkcjonariusze udaremnili kradzież ponad 300 kg opału.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 grudnia 2022
Drukuj
Pobierz
Sprawca kradzieży miału węglowego wpadł na gorącym uczynku

W czwartek, 15 grudnia br. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, podczas patrolu stacji Ruda Bielszowice zauważyli mężczyznę, który dokonuje kradzieży miału węglowego z wagonu stojącego w składzie pociągu relacji Ruda Bielszowice – Kraków Olsza. Mężczyzna przenosił worki z miałem do zaparkowanego na obszarze kolejowym samochodu osobowego marki Opel Zafira, który miał służyć do wywiezienia towaru. Mundurowi odzyskali łącznie 6 worków z miałem węglowym o masie ponad 300 kg.

Ujęty na gorącym uczynku 42-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Rudzie Śląskiej. Odzyskany miał węglowy został zabezpieczony przez Śląski Zakład PKP Cargo w Tarnowskich Górach. Sprawę prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Gliwicach

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X