Spotkanie wielkanocne służb mundurowych Mazowsza

21 marca br. w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego w Warszawie odbyło się spotkanie wielkanocne służb mundurowych województwa mazowieckiego. Głównym organizatorem oraz gospodarzem uroczystości był Pan Komendant Zbigniew Siemko z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
22 marca 2018
Drukuj
Pobierz
Spotkanie wielkanocne służb mundurowych Mazowsza

W tegorocznym spotkaniu służb mundurowych Mazowsza uczestniczyli m.in. funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej, Izby Administracji Skarbowej, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, oficerowie Wojska Polskiego oraz przedstawiciele  władz administracji rządowej i wojewódzkiej Miasta Stołecznego Warszawy, a także środowisk kombatanckich i duchowieństwa. Głównym organizatorem spotkania był Pan Zbigniew Siemko – Komendant Komendy Regionalnej SOK w Warszawie.

W swoim przemówieniu Komendant Siemko nawiązał do patriotycznych i religijnych wartości, symbolizujących duchowe i fizyczne odrodzenie narodu, czego dowodem jest setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podkreślił również, że w tym roku obchodzimy stulecie powołania Straży Ochrony Kolei.

Wyrazy wdzięczności za pełnioną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza oraz życzenia funkcjonariuszom, żołnierzom i pracownikom służb złożył wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

Na koniec do uczestników spotkania życzenia skierował gen. bryg. dr Józef Guzdek – Biskup Polowy Wojska Polskiego, wprowadzając wszystkich w refleksję Zmartwychwstania Pańskiego .

„Życzmy sobie pragnienia bycia wolnym, wewnętrznej siły, by nikt nas nie podzielił i nie zamknął w kokonie. Tylko ludzie wolni mogą służyć zaszczytnym celom”– powiedział biskup.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu Orkiestry Dętej PKP Polskie Linie kolejowe S.A. z Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X