Sokiści udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu

Lubelscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udzielili pomocy poszkodowanej osobie w wypadku drogowym z udziałem hulajnogi elektrycznej i samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w rejonie przystanku osobowego Świdnik Miasto na ulicy Lotników Polskich w Świdniku. Kierujący Seatem potrącił na przejściu ze ścieżką rowerową jadącego hulajnogą młodego mężczyznę. Sokiści będąc świadkami zdarzenia drogowego zatrzymali się, udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej i zabezpieczyli miejsce wypadku. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący hulajnogą został przewieziony do szpitala.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
21 maja 2024
Drukuj
Pobierz
Sokiści udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 maja w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, jadąc pojazdem służbowym w rejon przystanku osobowego Świdnik Miasto, byli świadkami wypadku drogowego. Na jednej z ulic Świdnika kierujący samochodem marki Seat Leon przejeżdżając przez ścieżkę rowerową nie zachował należytej ostrożności i uderzył w 17-latka jadącego hulajnogą elektryczną.

Mundurowi bez wahania zatrzymali się, aby udzielić pierwszej pomocy. Przystąpili do oceny stanu poszkodowanego, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wezwali służby ratunkowe. Potrącony młody mężczyzna został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Ujęty sprawca wypadku trafił w ręce policjantów z drogówki. Teraz sprawą zajmują się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świdniku, którzy ustalą okoliczności zdarzenia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X