Śląscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei chętnie włączyli się w charytatywną akcję ,,Ja jadę – Ty pomagasz’’

Wczoraj w Siemianowicach Śląskich odbył się mini festyn bezpieczeństwa oraz start charytatywnej wyprawy rowerowej do Aten ,,Ja jadę – Ty pomagasz’’. Po raz kolejny w tej wyjątkowej inicjatywie miała przyjemność uczestniczyć Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach. Śląscy mundurowi zawsze chętnie włączają się w charytatywne działania, zwłaszcza dotyczące pomocy dzieciom. W tym roku zbiórka pieniędzy prowadzona jest na rzecz dwóch osób, dla chorej 10-letniej Weroniki oraz Pana Tomasza, który został potrącony przez pijanego kierowcę. Organizatorem tej charytatywnej akcji jest wykładowca katowickiej Szkoły Policyjnej komisarz Tomasz Dzierga. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Śląscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei chętnie włączyli się w charytatywną akcję ,,Ja jadę – Ty pomagasz’’

Podczas pikniku, który odbył się 18 maja 2023 roku w Siemianowicach Śląskich odbyła się charytatywna akcja ,,Ja jadę – Ty pomagasz’’ zorganizowana przez wykładowcę Szkoły Policji w Katowicach komisarza Tomasza Dziergę. Policjant połączył swoje wyprawy rowerowe po Europie ze szlachetnym celem, jakim jest pomoc chorym dzieciom. W ten szczytny cel włączyli się także katowiccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Wyprawie towarzyszyła zbiórka charytatywna, w tym roku prowadzona na rzecz dwóch osób. To 10-letnia niepełnosprawna Weronika, która od urodzenia ma niedotlenienie lewej strony mózgu i prawostronne porażenie mięśni. Drugi beneficjent to Pan Mirosław, który jest ofiarą wypadku komunikacyjnego, spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę, a środki wspomogą jego rehabilitację.

To już trzecia tego typu akcja charytatywna, połączona z piknikiem, na którym można było poznać specyfikę pracy różnych służb mundurowych. W tym roku wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Siemianowic Śląskich. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich oraz Szkoły Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Katowicach, rozdawali na swoich stanowiskach promocyjnych wiele przydatnych gadżetów i upominków, związanych z bezpieczeństwem.

Uczestnicy pikniku mogli także przyjrzeć się z bliska pracy Policji, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej, Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej. Można było podziwiać wóz Rosomak, rajdowe samochody, a także pojazd specjalny SOK czyli Mobilne Centrum Monitoringu oraz radiowozy policyjne. Był również symulator hamowania, na którym można było przekonać się, jak ważna jest jazda w pasach bezpieczeństwa. Uczestniczy bardzo dobrze się bawili, pojawiły się grupy dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Była również Weronika z rodziną dla której prowadzona jest zbiórka.

Policjant Tomasz Dzierga w asyście przedstawicieli różnych służb mundurowych, w tym Straży Ochrony Kolei oraz podmiotów i instytucji opuścił swoje rodzinne miasto i wyruszył na wyprawę rowerową do Aten. Trasa będzie przebiegała przez 16 państw i swój finał będzie mieć w Grecji. Wszyscy trzymamy kciuki i czekamy na szczęśliwy finał.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X