Skradziony łup przywiózł taczką na złomowisko, próbując go sprzedać

W czwartek, 13 lipca 2023 roku na terenie całego kraju funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei kontynuowali działania przeciwkradzieżowe w ramach akcji ,,Infrastruktura 2023’’. Działania realizowano między innymi poprzez kontrolę punktów skupu złomu i metali kolorowych zgodnie z ustawą o odpadach. Czynności kontrolne w Suchej Beskidzkiej doprowadziły do ujęcia mężczyzny, który próbował sprzedać elementy pochodzenia kolejowego. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane i zabezpieczone. Wartość strat oszacowano na łączną kwotę w wysokości około 3000 złotych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
14 lipca 2023
Drukuj
Pobierz
Skradziony łup przywiózł taczką na złomowisko, próbując go sprzedać

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie punktu skupu złomu i metali kolorowych w miejscowości Sucha Beskidzka. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej prowadząc działania kontrolne w ramach akcji ,,Infrastruktura 2023’’ zauważyli mężczyznę, który sprzedawał dwa elektromagnesy, pokrywę silnika jednostki EZT oraz nastawiacz hamulcowy. Mundurowi nabrali podejrzeń, co do legalności pochodzenia oferowanego przez niego towaru.

Przypuszczenia funkcjonariuszy SOK okazały się słuszne, gdyż szybko wyszło na jaw, że 47-latek elementy metalowe pochodzenia kolejowego ukradł chwilę wcześniej z Sekcji Utrzymania Taboru Trakcyjnego Polregio S. A. Skradziony łup przywiózł taczką. Wartość odzyskanego mienia oszacowano na kwotę w wysokości 3 tyś. zł.

Ujęty amator mienia kolejowego został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej i usłyszał już zarzut kradzieży. Skradzione elementy wróciły do spółki kolejowej Polregio S. A., a 47-latek za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X