Skradzione elementy aluminiowe nieśli przez tory, miały one trafić na złom

Podczas nocnych działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie przestępczości na liniach kolejowych funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach ujęli mężczyznę, który wraz z bratankiem okradł jeden z okolicznych zakładów. Podejrzani są o kradzież elementów aluminiowych o łącznej wadze około 150 kg, które później zamierzali sprzedać jako złom. Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego odpowiedzą za swoje postępowanie przed Sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
8 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Skradzione elementy aluminiowe nieśli przez tory, miały one trafić na złom

Dzisiaj około godziny 1:30 w nocy funkcjonariusze Grupy Interwencyjno-Operacyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach, prowadząc działania na szlaku kolejowym Kielce – Kielce Piaski, zauważyli dwie osoby niosące przez tory różnego rodzaju aluminiowe elementy.

Na widok funkcjonariuszy młodszy z mężczyzn próbował uciec, ale nie zdołał. Został szybko obezwładniony i zakuty w kajdanki. Ujęci mężczyźni oświadczyli funkcjonariuszom, że aluminiowe elementy wynieśli z Zakładu Wyrobów Metalowych SHL S. A., który mieści się przy ulicy Zagnańskiej. Skradziony łup o wadze kilkuset kilogramów chcieli zanieść rano do pobliskiego punktu skupu złomu celem sprzedaży.

Mundurowi o wszystkim zawiadomili policjantów, którym przekazali 65-letniego wujka wraz z 23-letnim bratankiem, a będące własnością firmy przedmioty aluminiowe o wartości ponad 500 złotych zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie. Dalsze czynności prowadzi Komisariat II Policji w Kielcach.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X