Rybnicki funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei kolejny raz na podium w  Biathlonie Śląskiej IPA

W dniu 11 maja br. w Chorzowie na terenie strzelnicy EMIJOT oraz terenach przylegających do tego obiektu odbył się 12 Biathlon Wiosenny Śląskiej IPA. Na tegorocznej edycji biegu zjawili się reprezentanci stowarzyszenia IPA Śląsk, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, Służby Celno-Skarbowej oraz sympatycy organizacji. W zawodach udział wziął funkcjonariusz SOK z Posterunku w Rybniku str. Andrzej Dawidowicz, który po ciężkich zmaganiach stanął na podium, zajmując 1 miejsce.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
24 maja 2024
Drukuj
Pobierz
Rybnicki funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei kolejny raz na podium w  Biathlonie Śląskiej IPA

Reprezentant rybnickiego posterunku po raz kolejny stanął na podium. Tym razem funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei zmagał się w dwunastej edycji Wiosennego Biathlonu Śląskiej IPA. W tym roku pasjonaci tej ciekawej dyscypliny sportu spotkali się w sobotę 11 maja na strzelnicy EMJOT w Chorzowie oraz terenach przylegających do tego obiektu. Trasa biegowa prowadziła ścieżkami Górnośląskiego Parku Etnograficznego i terenu przyległego do strzelnicy.

W zawodach oprócz strażnika SOK startowali m.in. funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celno-Skarbowej i Straży Miejskiej, ale także Lasy Państwowe. Po zaciętej rywalizacji nasz reprezentant powtórzył swój sukces z ubiegłego roku, ponownie zdobywając 1 miejsce w swojej grupie, pokonując wszystkie konkurencje w czasie zaledwie 17 minut.

Podczas imprezy uczestnicy brali udział w wielu konkurencjach takich jak:  bieg 3×1500 metrów, strzelanie 10 razy  Glock oraz 10 razy UZI z dystansu 25 metrów, skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą, skłony na ławeczce skośnej (brzuszki), uginanie ramion w podporze (pompki), rzut granatem do celu czy bieg między słupkami (ósemka).

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X