Ruszyła V edycja TAC-MED RAILWAY EXERCISES
W tegorocznych ćwiczeniach udział wezmą funkcjonariusze i żołnierze elitarnych formacji z Polski oraz zagranicy, w tym przedstawiciele Policji, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Wojska Polskiego.
Scenariusze ćwiczeń obejmą działania taktyczne i medyczne realizowane w warunkach wysokiego ryzyka, operacje w obiektach infrastruktury kolejowej.
Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie procedur ratownictwa medycznego i medycyny pola walki, integracja różnych formacji mundurowych oraz wymiana doświadczeń wynikających ze współczesnych zagrożeń dla bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej.
Ćwiczenia wspierają: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Łodzi oraz 25 Brygada Kawalerii Powietrznej. Zaawansowane szkolenia medyczne poprowadzą doświadczeni instruktorzy z zakresu ratownictwa medycznego i medycyny taktycznej.