Reprezentacja Straży Ochrony Kolei srebrnym medalistą XXIV Turnieju Piłki Nożnej w Barcicach

W dniu 15 września 2023 roku na stadionie klubu sportowego LKS ,,Barciczanka” Barcice koło Starego Sącza odbył się XXIV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Regionu Małopolskiego i Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ ,,Solidarność”, w którym jak co roku uczestniczyła reprezentacja Straży Ochrony Kolei.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
18 września 2023
Drukuj
Pobierz
Reprezentacja Straży Ochrony Kolei srebrnym medalistą XXIV Turnieju Piłki Nożnej w Barcicach

W tegorocznych zmaganiach na stadionie klubu sportowego LKS ,,Barciczanka’’ w Barcicach już po raz 24 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy i Regionu Małopolskiego NSZZ ,,Solidarność’’. W turnieju wzięło udział 252 zawodników reprezentujących 14 drużyn kolejarskich z całej Polski. Wzorem lat ubiegłych w rozgrywkach wystartowała także reprezentacja Straży Ochrony Kolei. Poza nasza formacją w turnieju wzięły udział m.in. drużyny PKP Polskie Linie Kolejowe z Zakładów Linii Kolejowych w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Sosnowcu i Nowym Sączu, PKP Cargo S.A., POLREGIO S. A., Kolei Małopolskich, Trakcja S. A. czy Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie.

Reprezentacja Straży Ochrony Kolei bez trudności przeszła przez rozgrywki grupowe, awansując do strefy pucharowej w ćwierćfinale w rzutach karnych wyeliminowała drużynę POLREGIO S.A. z Krakowa, a w półfinale zawodnicy SOK wygrali z drużyną IM Zakładu Maszyn Torowych w Krakowie.

W meczu finałowym reprezentacja SOK spotkała się z drużyną Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie. Pomimo ogromnej przewagi i stworzonych okazji do zdobycia gola, funkcjonariusze SOK nie znaleźli recepty na przeciwnika. Ostatecznie mecz o złoto zakończył się bezbramkowym remisem. O końcowym wyniku musiały rozstrzygnąć rzuty karne, które niestety nasi piłkarze przegrali wynikiem 1:3. Tym samym nie udało się powtórzyć wyczynu z roku 2021 i 2022, kiedy to nasi funkcjonariusze stawali na pierwszym miejscu podium.

Kolejowy Turniej piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy pod patronatem Regionu Małopolskiego i Krajowej Sekcji Kolejarzy ,,Solidarność” organizowany jest od ponad 20 lat tworząc wspaniałą tradycję kolejowej piłki. Jej głównym celem  jest kształtowanie kultury fizycznej i sportu wśród pracowników kolejowych oraz wspólnej integracji wśród spółek kolejowych.

W trakcie Turnieju piłkarskiego w Barcicach odbyła się również charytatywna loteria fantowa, z której dochód był przeznaczony dla rodzin kolejarzy, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X