Psy służbowe szkoliły się w Zbąszyniu

Psy służbowe są nieocenionym przyjacielem człowieka, ale i znakomitą pomocą w służbie. Pod koniec kwietnia w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych w Zbąszyniu, odbyło się ich szkolenie, które prowadzili poznańscy przewodnicy SOK i Policji. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Komendę Regionalną SOK w Poznaniu.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
10 maja 2024
Print
Download
Psy służbowe szkoliły się w Zbąszyniu

Przeprowadzone szkolenie w Ośrodku Szkolenia Zawodowego SOK oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych w Zbąszyniu miało na celu sprawdzenie umiejętności czworonogów pod kątem posłuszeństwa i obrony przewodnika. Funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przygotowali dla swoich podopiecznych wiele zadań, z którymi psy mogą spotkać się w codziennej służbie, w szczególności na obszarze kolejowym i w pociągach.

Podczas kwietniowego szkolenia psy patrolowo-obronne miały bardzo trudne zadania do wykonania. Musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną podczas obezwładniania niebezpiecznego przestępcy w wagonie pasażerskim, a także w pomieszczeniu (strzelnicy) przy świetle stroboskopowym i tarczociągach oraz w trakcie pościgu za uciekinierem. Podczas pozorowanego ataku, czworonóg musiał pokonać tor przeszkód oraz obronić swojego opiekuna przed napastnikiem. Psy SOK i Policji szkolone są, aby nie obawiać się żadnego zagrożenia i działać w trudnych warunkach. Jak można było się spodziewać, psy bez najmniejszego trudu wykonały swoje zadanie, co może świadczyć o ich bardzo dobrym przygotowaniu do służby.

Share on Facebook
Share on X