Przywłaszczył sobie cudzą kartę bankomatową

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z poznańskiej komendy namierzyli i ujęli mężczyznę, który przywłaszczył sobie kartę bankomatową innej osoby. Sprawca nie zdążył jednak posłużyć się cudzą własnością. Teraz 40-letni mieszkaniec Poznania odpowie karnie za swój czyn.
Text author
insp. Piotr Żłobicki
Date added
10 maja 2024
Print
Download
Przywłaszczył sobie cudzą kartę bankomatową

Do zdarzenia doszło na terenie stacji PKP Poznań Główny przy sklepie spożywczym Żabka. Patrolując rejon przejścia podziemnego pod peronami funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który trzymał w ręku kartę bankomatową i był wyraźnie zdenerwowany. Podczas prowadzonej interwencji legitymował się danymi osobowymi zapisanymi na karcie, która jak się okazało nie należała do niego. Mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna popełnił przestępstwo, dokonali jego ujęcia a następnie powiadomili patrol Policji.

Jak ustalili mundurowi, 40-letni mieszkaniec Poznania znalazł kartę płatniczą przed budynkiem starego dworca PKP w Poznaniu. Środek płatniczy zgubiony przez podróżnego podczas wsiadania do pociągu nie został zwrócony właścicielowi, ani do banku. Podejrzany mężczyzna przywłaszczył sobie kartę i poszedł w kierunku sklepu spożywczego.

Ujęty mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji z Komisariatu Poznań Wilda, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Share on Facebook
Share on X