Przyłapani przez monitoring SOK

Młodzi mężczyźni postanowili dać upust swojej ,,kreatywności’’, jednak funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei w Tarnowie szybko przerwali ten proceder. Operator monitoringu wizyjnego Komendy Regionalnej SOK w Krakowie zauważył wandali malujących graffiti po ekranach akustycznych na przystanku osobowym Kraków Zabłocie i natychmiast powiadomił o zdarzeniu najbliższy patrol Straży. Straty oszacowano na 5000 złotych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
6 października 2023
Drukuj
Pobierz
Przyłapani przez monitoring SOK

W nocy 4 października br. około godziny 1:40 operator kamer monitoringu wizyjnego Straży Ochrony Kolei zauważył młodych mężczyzn, którzy malowali sprayami graffiti po ekranach dźwiękochłonnych na przystanku osobowym Kraków Zabłocie. Funkcjonariusz Komendy Regionalnej SOK w Krakowie natychmiast powiadomił patrol Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Tarnowa.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze GOI SOK po krótkim pościgu ujęli jednego z grafficiarzy. Wobec sprawcy zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

Do czasu przybycia patrolu GOI wandale zdążyli zamalować około 70 m² powierzchni ekranu. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli m.in. porzucony granatowy plecak i czarną torbę, w której znajdowały się farby w aerozolu, rękawiczki robocze, rozkładany nóż, paszport oraz telefon komórkowy.

Ujęty 24-letni mieszkaniec Warszawy został przekazany wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Krakowie w celu podjęcia dalszych czynności. Wstępnie straty oszacowano na kwotę blisko 5000 złotych.

Foto: Zakład Linii Kolejowych w Krakowie

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X