Przyłapani na malowaniu graffiti przy linii kolejowej pod Grodziskiem Mazowieckim

Dwóch młodych mężczyzn zostało ujętych przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei podczas działań prowadzonych w ramach akcji „Graffiti”. Do zdarzenia doszło 23 maja 2026 roku na odcinku linii kolejowej Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki.
Autor tekstu
st. insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
26 maja 2026
Drukuj
Pobierz
Przyłapani na malowaniu graffiti przy linii kolejowej pod Grodziskiem Mazowieckim

Patrol GOI z Łodzi i Rzeszowa zauważył sprawców w trakcie nanoszenia graffiti na barierę dźwiękochłonną znajdującą się wzdłuż torów. Wandale zdążyli pokryć farbą około 3,5 m² powierzchni należącej do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na miejsce wezwano patrol Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, któremu przekazano ujętych sprawców. Dalsze czynności prowadzi grodziska policja. Trwa szacowanie wysokości strat.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X