Przyłapani na malowaniu graffiti przy linii kolejowej pod Grodziskiem Mazowieckim
Dwóch młodych mężczyzn zostało ujętych przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei podczas działań prowadzonych w ramach akcji „Graffiti”. Do zdarzenia doszło 23 maja 2026 roku na odcinku linii kolejowej Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki.
Data dodania
26 maja 2026
Drukuj
Pobierz
Patrol GOI z Łodzi i Rzeszowa zauważył sprawców w trakcie nanoszenia graffiti na barierę dźwiękochłonną znajdującą się wzdłuż torów. Wandale zdążyli pokryć farbą około 3,5 m² powierzchni należącej do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Na miejsce wezwano patrol Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, któremu przekazano ujętych sprawców. Dalsze czynności prowadzi grodziska policja. Trwa szacowanie wysokości strat.