Przyłapani na gorącym uczynku, gdy kradli węgiel z wagonu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z grupy operacyjno-interwencyjnej w Katowicach złapali na gorącym uczynku sprawców kradzieży węgla z wagonu pociągu towarowego relacji Toszek – Bukowno. 29 i 38-letni złodzieje zdążyli zapakować do worków blisko ćwierć tony tego drogocennego surowca. Teraz mieszkańcy Rudy Śląskiej odpowiedzą za kradzież.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
7 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Przyłapani na gorącym uczynku, gdy kradli węgiel z wagonu

Do zdarzenia doszło dziś w nocy na torach kolejowych w stacji Zabrze Biskupice. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli węgiel.

Mężczyźni w wieku 29 i 38 lat ładowali węgiel do worków z wagonu kolejowego. Mundurowi odzyskali łącznie 6 worków o masie około 250 kg. Kruszec transportowany był pociągiem towarowym relacji Toszek – Bukowno. Ujęci mieszkańcy Rudy Śląskiej zostali przekazani funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Zabrzu.

Teraz odpowiedzą za kradzież. Przypominamy również, że przebywanie na torowisku oraz przechodzenie przez nie w miejscu do tego niewyznaczonym jest wykroczeniem.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X