Przemytniczki papierosów w rękach SOK i SG. Wpadły na stacji Przemyśl Główny

Współpraca przemyskich funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej i funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziła do ujęcia dwóch osób, które posiadały wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Tym razem ujęte zostały dwie obywatelki Ukrainy, u których znaleziono 265 paczek papierosów różnych marek. Uszczuplenie podatkowe z tytułu niezapłaconej akcyzy za papierosy wyniosło blisko 5550 złotych.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
24 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Przemytniczki papierosów w rękach SOK i SG. Wpadły na stacji Przemyśl Główny

Funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wspólnie z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą regularne kontrole na stacji PKP Przemyśl Główny. Tak było i w tym przypadku, kiedy to podczas prowadzonych działań na terenie przemyskiej stacji kolejowej uwagę mundurowych zwróciły dwie kobiety w wieku 31 i 38 lat, które posiadały przy sobie podejrzane torby podróżne oraz plecaki.

Podczas kontroli funkcjonariusze GOI SOK i SG ujawnili 265 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy została oszacowana na kwotę około 5550 zł. Przemytniczki zostały przekazane do dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Medyce.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X