Przedświąteczne działania ,,Bezpieczny Przejazd’’ ujawniły pijanych uczestników ruchu drogowego

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych w związku z tym funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w całym kraju prowadzili działania ,,Bezpieczny Przejazd’’ na przejazdach kolejowo-drogowych, czuwając nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. W Poznaniu taka akcja przyniosła ujęcie dwóch pijanych rowerzystów, u których alkomat wskazywał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Każdy nietrzeźwy kierujący stwarza poważne zagrożenie na drodze, dlatego mundurowi nie mają taryfy ulgowej wobec takich nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
31 października 2023
Drukuj
Pobierz
Przedświąteczne działania ,,Bezpieczny Przejazd’’ ujawniły pijanych uczestników ruchu drogowego

Podczas prowadzonych przedświątecznych działań na przejazdach kolejowych funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących. W obu przypadkach to rowerzyści. Wczoraj około godziny 20:20 funkcjonariusze SOK pełniąc służbę na przejeździe kolejowo-drogowym kat. B w Poznaniu, zauważyli rowerzystę, który jechał slalomem po jezdni. Mundurowi podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy, postanowili go wylegitymować. Przypuszczenia funkcjonariuszy SOK potwierdziło policyjne badanie alkomatem, okazało się, że 41-letni mieszkaniec Lubonia ma w organizmie 2 promile alkoholu.

Dwa dni wcześniej, również w Poznaniu, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, tym razem na przejeździe kolejowo-drogowym kat. A, który z trudem utrzymywał równowagę. Okazało się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Tym razem policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Dalsze postępowanie wobec ujętych dwóch nietrzeźwych rowerzystów prowadzi Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X