Próbowali ukraść szyny z nieczynnej linii kolejowej

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Opola ujęli podejrzanego o usiłowanie kradzieży mienia kolejowego oraz ujawnili pojazdy, które służyły do popełnienia przestępstwa. Łupem złodziei miały paść szyny na nieczynnej trasie kolejowej Fosowskie - Myślina. Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich prowadzi dochodzenie w sprawie i próbuje ustalić tożsamość pozostałych sprawców. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
16 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Próbowali ukraść szyny z nieczynnej linii kolejowej

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek na nieczynnej linii kolejowej Fosowskie – Myślina. Dzięki wykorzystaniu sprzętu do rejestrowania obrazów funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu namierzyli trzech mężczyzn, którzy palnikiem cięli szyny kolejowe. O zdarzeniu powiadomili Policję.

Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli uciekać. Mundurowi ujęli jednego ze sprawców. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Bytomia. Na miejscu ujawniono nadcięte aż w 41 miejscach na metrowe odcinki tory wyłączone z ruchu kolejowego. Ponadto nieopodal znajdowały się porzucone przez sprawców pojazdy.

Ujęty mężczyzna jak na razie nie wskazał pozostałych sprawców. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich ustalają tożsamość pozostałych dwóch sprawców kradzieży.

Sprawa ma charakter rozwojowy, jak wstępnie ustalono podejrzani już wcześniej działali na tym terenie demontując szyny na nieużywanym torowisku. Według wstępnych ustaleń łupem podejrzanych osób mogło paść nawet kilkaset metrów bieżących szyn kolejowych o szacunkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X