Potrącił kobietę na pasach, kierowca został ujęty przez SOK

Lubelscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udzielili pomocy poszkodowanej osobie w wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na ulicy Nowy Świat w Lublinie. Kierujący mercedesem potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Operatorzy Mobilnego Centrum Monitoringu SOK będąc świadkami zdarzenia drogowego zatrzymali się, udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej i zabezpieczyli miejsce wypadku. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 grudnia 2023
Drukuj
Pobierz
Potrącił kobietę na pasach, kierowca został ujęty przez SOK

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 grudnia w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, jadąc pojazdem obserwacyjnym MCM w rejon stacji towarowej Lublin Główny, byli świadkami wypadku drogowego. Na jednej z ulic Lublina kierujący mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa osobie znajdującej się na przejściu dla pieszych, w wyniku czego potrącił kobietę.

Mundurowi bez wahania zatrzymali się, aby udzielić pierwszej pomocy. Przystąpili do oceny stanu poszkodowanej, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wezwali służby ratunkowe. Potrącona piesza z obrażeniami ciała została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala. Ujęty sprawca wypadku został przekazany patrolowi Policji. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X