Poszukiwany za przestępstwa seksualne trafił za kratki

Dzięki wzorowej postawie kierownika pociągu oraz szybkiej reakcji funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei i policjanta, odpowiedzialności karnej nie uniknie 65-letni mężczyzna, który poszukiwany był za dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec dzieci. Podejrzany wpadł w pociągu relacji Zakopane - Gdynia Główna. Został ujęty przez mundurowych na stacji kolejowej w Krakowie. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
5 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Poszukiwany za przestępstwa seksualne trafił za kratki

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji z Krakowa podczas służby patrolowej na peronie czwartym w stacji Kraków Główny otrzymali informację od pracownika PKP Intercity, że w pociągu relacji Zakopane – Gdynia Główna, jeden z pasażerów zachowuje się podejrzanie w stosunku do osoby nieletniej.

Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia od razu podjęli interwencję, docierając do podejrzanego. Podczas legitymowania okazało się, że 65-latek jest poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa seksualne wobec osób małoletnich. Dalsze czynności prowadzi Komisariat II Policji w Krakowie.

Przepis art. 200 § 1 K.K. stanowi, że podlega karze ten, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X