Poszukiwany listem gończym za przestępstwo narkotykowe

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Węglińcu ujęli 28-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Człuchowie za przestępstwo narkotykowe. Dzięki czujności patrolu SOK najbliższe cztery miesiące spędzi w zakładzie karnym.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
7 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
mężczyzna idący torami

Wczoraj po południu dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu otrzymał informację od dyżurnego Lokalnego Centrum Sterowania stacji Węgliniec, że na szlaku kolejowym Pieńsk – Węgliniec spaceruje po torowisku osoba postronna. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK.

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei już z daleka zauważyli postać idącą środkiem torów w kierunku Weglińca. W trakcie podjętych czynności mężczyzna początkowo nie stosował się do wydawanych poleceń i nie chciał zejść z torowiska. Na miejsce został wezwany patrol Policji.

Jak się później okazało ujęty 28-latek ukrywał się przed organami ścigania. Za mężczyzną Sąd Rejonowy w Człuchowie wystawił list gończy w celu odbycia kary 125 dni pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających. Po przeprowadzonych czynnościach trafi do zakładu karnego. Dzięki strażnikom SOK nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X