Poszukiwane osoby odnalezione podczas akcji ,,24 BLUE RAD’’

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji z Gdańska prowadząc wspólne działania na obszarze kolejowym w ramach międzynarodowej akcji ,,24 BLUE RAD’’ zorganizowanej przez organizację RAILPOL odnaleźli dwóch chłopców, których zaginięcie zgłosili rodzice oraz ujęli 45-letniego mężczyznę poszukiwanego przez Prokuraturę Rejonową w Szczecinie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
24 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Poszukiwane osoby odnalezione podczas akcji ,,24 BLUE RAD’’

Wczoraj, podczas służby nocnej funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu II Policji w Gdańsku, realizowali działania na obszarze kolejowym w ramach akcji organizacji RAIPOL pod kryptonimem ,,24 BLU RAD’’. Funkcjonariusze podczas wykonywania swoich obowiązków otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dwóch chłopców, którzy uciekli z domu. Powiadomieni o zdarzeniu mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Około godziny trzeciej nad ranem w trakcie patrolu stacji Gdańsk Główny funkcjonariusze odnaleźli odpowiadających rysopisowi chłopców, którzy spacerowali nocą po peronie nr 4. Odnalezionych 13 i 14-letnich chłopców przekazano wezwanym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji Gdańsk Śródmieście. Dzięki czujności funkcjonariuszy SOK i Policji dzieci są już bezpieczne pod opieką rodziców.

Kilka godzin wcześnie w ręce gdańskich funkcjonariuszy wpadł 45-letni mężczyzna, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec Gdańska jest poszukiwany przez szczecińską prokuraturę w celu tymczasowego aresztowania. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Gdańsku

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X