Pościg za Syryjczykiem, który nielegalnie przekroczył granicę z Białorusią

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Czeremsze doprowadzili do ujęcia na obszarze kolejowym imigranta, który zbiegł podczas rutynowej kontroli Policji. Syryjczyk nielegalnie przekroczył granicę polsko-białoruską. Mężczyzna był w dobrej kondycji, nie potrzebował pomocy medycznej. Został przekazany do dyspozycji Straży Granicznej w Narewce.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
28 maja 2024
Drukuj
Pobierz
Pościg za Syryjczykiem, który nielegalnie przekroczył granicę z Białorusią

Pod koniec minionego tygodnia funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czeremsze podczas realizowanych zadań na szlaku kolejowym Siemianówka – Hajnówka, zauważyli patrol Policji, który zatrzymał kuriera przewożącego nielegalnych migrantów z Białorusi. Jeden z nich zbiegł im w pobliskie zarośla w kierunku torów kolejowych.

Strażnicy SOK postanowili pomóc policjantom w odszukaniu zbiega. Po kilku minutach w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego funkcjonariusze SOK ujęli obywatela Syrii. Nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

Doprowadzono go dla patrolu Policji, a następnie został wraz z czteroma innymi obywatelami Syrii przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Narewce, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X