Popełnił wykroczenie, a był poszukiwany przez Sąd Okręgowy

W miniony wtorek, podczas wspólnego patrolu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji z Gdyni podjęli interwencję wobec sprawcy wykroczenia na obszarze kolejowym. Okazało się, że 35 latek był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Kwidzynie do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 października 2023
Drukuj
Pobierz
Popełnił wykroczenie, a był poszukiwany przez Sąd Okręgowy

Mundurowi patrolując pieszo rejon stacji kolejowej Gdynia Główna, zauważyli mężczyznę stojącego w rejonie wejścia na dworzec PKP, który popełnił wykroczenie. Palił papierosa, pomimo obowiązującego w tym miejscu zakazu palenia wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli interwencję i wylegitymowali sprawcę wykroczenia. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Kwidzynie do odbycia kary pozbawienia wolności. 35-latek na swoim koncie miał zarówno wykroczenia, jak i przestępstwa.

Poszukiwanego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego przekazano funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Gdynia Śródmieście. Mężczyzna zostanie zgodnie z nakazem doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X