Policyjny pościg na ulicach Gdańska!

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a później uciekając przed policjantami, wjechał na chodnik i uderzył w stojak z elektrycznymi hulajnogami. Tak funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, świadkowie zdarzenia opisują zachowanie kierowcy Skody, który w niedzielę, 9 lipca 2023 roku, razem z pasażerką auta został zatrzymany po pościgu na gdańskich ulicach. Kryminalni z Gdańska zatrzymali 26-latka, który miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany za kradzieże rowerów oraz paliwa na stacjach benzynowych. Do aresztu policyjnego trafiła również 21-letnia pasażerka, którą w czasie wolnym od służby ujęli funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku. Dodatkowo w samochodzie, którym jechali, znaleziono narkotyki.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
10 lipca 2023
Drukuj
Pobierz
Policyjny pościg na ulicach Gdańska!

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na gdańskich ulicach w niedzielę 9 lipca 2023 roku późnym popołudniem. Funkcjonariusz służby kryminalnej z gdańskiej Komendy Miejskiej Policji, który był w czasie wolnym od służby, zauważył na ul. Kołobrzeskiej Skodę, w której rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Natychmiast powiadomił kolegów w służbie. Podczas próby zatrzymania nieoznakowanym radiowozem policjanci dawali wyraźny sygnał do zatrzymania kierującemu pojazdem marki Skoda.

Mężczyzna, chcąc uniknąć kontroli, przyśpieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i uderzył w stojak z elektrycznymi hulajnogami. Rozbity samochód przewrócił się na dach. Kierowca wraz z pasażerką wydostali się z rozbitego pojazdu i zaczęli uciekać pieszo. Świadkami całego zdarzenia byli dwaj funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Gdańsku, w tym dowódca GOI oraz jego żona – policjantka z Komisariatu Gdańsk Śródmieście. Cała trójka przebywała w czasie wolnym od służby w okolicach Hali widowiskowo-sportowej Olivia w Gdańsku.

Po chwili kierujący został zatrzymany przez kryminalnych, natomiast pasażerkę policjantom pomogli ująć funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy wspólnie z policjantką stanęli na drodze uciekinierki i uniemożliwili jej dalszą ucieczkę. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku sprawdzili dane osobowe zatrzymanych osób w policyjnych systemach i szybko potwierdzili, że 26-latek ma dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, które obowiązują do 2029 roku oraz był poszukiwany za kradzieże rowerów i paliwa na stacjach benzynowych. Ponadto podczas policyjnych czynności w skodzie ujawniono i zabezpieczono kilka woreczków z amfetaminą, które zostały przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu.

Za popełnione wykroczenia drogowe mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tyś. zł. Od 26-latka została też pobrana krew na obecność narkotyków w organizmie. Mężczyzna będzie odpowiadał za złamanie sądowych zakazów i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za złamanie sądowego zakazu, kradzież oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lat więzienia, a za kierowanie po narkotykach 2 lata więzienia. 

Foto: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X