Podziękowania dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei za życzliwość i okazaną pomoc

„Panowie zachowali się wzorcowo, pełna kultura. Zadziałali błyskawicznie, zaangażowanie w 100%...” - to jeden z fragmentów podziękowań dla funkcjonariuszy SOK, jakie wpłynęły ostatnio do Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei za swoją służbę nie oczekują specjalnych podziękowań, jednak każde miłe słowo ze strony pasażerów jeszcze bardziej motywuje do pracy.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
11 lipca 2024
Drukuj
Pobierz
Podziękowania dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei za życzliwość i okazaną pomoc

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zawsze służą pomocą. Nie oczekują za to specjalnych podziękowań, bo wiedzą, że na tym polega ich służba na obszarze kolejowym. Co nie znaczy, że słowa wdzięczności, jakie do nich trafiają, nie robią na nich wrażenia. Szczególnie, gdy są to takie podziękowania, jak te napisane przez matkę 11-letniej córki.

Dzień dobry, chciałabym napisać podziękowania dla Panów ze Stacji Warszawa Zachodnia, którzy dnia 1 maja 2024 roku pomogli mojej 11 letniej córce odzyskać torbę wraz z zawartością. Panowie zachowali się wzorcowo. Pełna kultura, zadziałali błyskawicznie. Zaangażowanie w 100%. Co więcej uważali, że wystarczy im tylko słowo „dziękuję”. Zasługują na pochwałę. Wspaniałych Trzech Strażników Kolei!

W ubiegłym tygodniu do sekretariatu Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei wpłynęło kolejne podziękowanie za okazaną pomoc i życzliwość. Jego autorka napisała:

Chciałabym serdecznie podziękować za okazaną pomoc przez funkcjonariusza z Państwa formacji, który po meczu Polska – Ukraina był na przystanku osobowym Warszawa Stadion i dzięki jego pomocy udało mi się zdążyć na pociąg. Niestety nie pamiętam, jak się nazywał, ale był w wieku około 25 lat. Mam nadzieje, że na tej podstawie uda się znaleźć tego Pana i przekazać mu moje podziękowania. Pan ten był bardzo uprzejmy oraz życzliwy podchodził do ludzi oferując im pomoc w odnalezieniu pociągów. Okazana pomoc przez tego Pana może być przykładem dla Wszystkich funkcjonariuszy

Skuteczni, Odpowiedzialni, Kompetentni”- to hasło przyświeca funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei każdego dnia na obszarze kolejowym. Oprócz reagowania na wszelkie przejawy łamania prawa oraz dbania o ład i porządek publiczny na kolei, Sokiści niosą pomoc w różnych, często trudnych, sytuacjach. I chociaż za swoją służę nie oczekują podziękowań, każde miłe słowo ze strony podróżnych powoduje jeszcze bardziej motywuje do pracy.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X