Podróżujący ,,na gapę’’ 14-latek zaatakował kierownika pociągu

W dniu 5 marca 2023 roku do Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie dotarło zgłoszenie, że w pociągu relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia doszło do pobicia pracownika drużyny konduktorskiej. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Nastolatek zaatakował pracownika kolejowego, bo nie miał ważnego biletu na przejazd.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
8 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Podróżujący ,,na gapę’’ 14-latek zaatakował kierownika pociągu

W niedzielę, 5 marca br. dyżurny ruchu stacji Dęblin powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie o potrzebie interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który dodatkowo naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Dęblinie.

Po przybyciu pociągu do stacji Dęblin, funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę pobicia. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że 14-latek podczas kontroli biletów rzucił się na kierownika pociągu i uderzył go pięścią w twarz. Powodem jego agresji była jazda pociągiem bez biletu, dodatkowo nastolatek nie posiadał ważnej legitymacji szkolnej.

Agresywny nastolatek z Warszawy został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komisariatu w Dęblinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Kierownik pociągu kontynuował dalszą jazdę. Pociąg relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia doznał 12 minut opóźnienia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X