Podróżując pociągiem chcieli nielegalnie przekroczyć granicę RP
18 maja br. funkcjonariusze Posterunku Straży Ochrony Kolei w Suwałkach, wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Sejnach, realizowali ustawowe zadania w ramach wspólnych działań na terenie stacji kolejowej w Trakiszkach. Podczas patrolu pociągu międzynarodowego relacji Mockava–Kraków Główny mundurowi podjęli interwencję wobec podejrzanych obcokrajowców. Po sprawdzeniu ich danych w systemach teleinformatycznych SG okazało się, że obywatele Białorusi usiłowali dostać się do Polski w sposób niezgodny z przepisami.
W chwili kontroli osoby te nie posiadały żadnych dokumentów uprawniających do legalnego przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej ani do legalnego pobytu na jej terytorium. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Sejnach.