Podróż do Katowic zakończył na Izbie Wytrzeźwień

Pechowo zakończyła się podróż do Katowic dla mieszkańca Opola. Mężczyzna wysiadając z pociągu potknął się i upadł na peron. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy udzielili pomocy. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, ale utrudnienia w kursowaniu pociągu do Krakowa trwały ponad 20 minut. Szybko wyszło na jaw, że poszkodowany miał problemy z koordynacją ponieważ był pijany. Dodatkowo awanturował się i trafił na izbę wytrzeźwień.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 grudnia 2024
Drukuj
Pobierz
Podróż do Katowic zakończył na Izbie Wytrzeźwień

W środę późnym wieczorem, służba dyżurna Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, została poinformowana przez drużynę peronową, że nietrzeźwy podróżny podczas wysiadania wpadł pomiędzy peron a skład pociągu.  

Natychmiast na miejsce udali się funkcjonariusze SOK. Mężczyzna leżał na peronie i był pod wyraźnym wpływem alkoholu, nie potrafił poruszać się o własnych siłach. W trakcie interwencji awanturował się, dobrowolnie nie chciał opuścić miejsca w którym się znajdował. 20-latek swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla własnego życia i zdrowia oraz prowadzenia ruchu pociągów. Mundurowi podnieśli mężczyznę i przeprowadzili w bezpieczne miejsce.

Na szczęście mieszkańcowi Opola nic się nie stało. 20-latek został przekazany policjantom Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do izby wytrzeźwień w Katowicach. Przez zachowanie mężczyzny pociąg doznał blisko 25 minut opóźnienia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X