Podczas interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza SOK

W pierwszy dzień wiosny funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej ujęli agresywnego 17-latka, który chwilę wcześniej awanturował się i doprowadził do urazu głowy młodej kobiety. Znieważył funkcjonariuszy SOK będących na służbie, a następnie naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Już za jeden z tych czynów grozi mu do 3 lat więzienia.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
22 marca 2023
Drukuj
Pobierz
Podczas interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza SOK

We wtorek, 21 marca br. około godziny 15:00 funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej podczas patrolowania stacji Sucha Beskidzka zauważyli grupę osób, która zakłóca porządek publiczny. Funkcjonariusze SOK ujęli agresywnego 17-latka, który znieważył i naruszył nietykalność cielesną  jednego z nich. A wszystko zaczęło się od tego, że chwilę wcześniej bez żadnego powodu 17-latek gwałtownie popchnął młodą kobietę, że ta uderzyła głową o ścianę budynku stacyjnego. 16-latka w wyniku silnego uderzenia, bardzo źle się poczuła, dlatego też funkcjonariusze SOK udzielili niezbędnej pomocy oraz powiadomili o zaistniałej sytuacji pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowaną do Szpitala.

Podczas interwencji 17-latek zachowywał się bardzo agresywnie, nie reagował również na polecenia mundurowych do zachowania spokoju, a w pewnym momencie zaatakował rękoma jednego z funkcjonariuszy, uderzając go łokciem w okolice lewej skroni. Napastnik został obezwładniony i ujęty, a następnie przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Suchej Beskidzkiej. Na miejsce zdarzenia wezwano ponownie zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił specjalistycznej pomocy medycznej funkcjonariuszowi SOK. Już w najbliższym czasie nastolatkowi zostaną przedstawione zarzuty o charakterze chuligańskim oraz zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Sprawca, który dopuścił się popełnienia przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do trzech lat.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X