Pociągiem chciał nielegalnie przekroczyć granicę Rzeczypospolitej Polskiej

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej prowadząc wspólne działania kontrolne pociągu międzynarodowego z Jagodina do Chełma ujęli obywatela Turkmenistanu, który chciał wbrew przepisom przedostać się z Ukrainy do Polski. Cudzoziemiec nie posiadał dokumentów uprawniających go do legalnego przekroczenia granicy RP oraz pobytu na jej terytorium.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
13 listopada 2023
Drukuj
Pobierz
Pociągiem chciał nielegalnie przekroczyć granicę Rzeczypospolitej Polskiej

W miniony piątek, 10 listopada br. funkcjonariusze Posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Dorohusku realizowali ustawowe zadania w ramach wspólnych działań na terenie kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku.

Mundurowi podczas standardowej kontroli pociągu międzynarodowego relacji Jagodin – Chełm, podjęli interwencję wobec podejrzanego cudzoziemca. Po sprawdzeniu w dostępnych systemach teleinformatycznych Straży Granicznej okazało się, że 43-letni obywatel Turkmenistanu chciał dostać się nielegalnie do Polski.

W chwili kontroli nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej oraz zezwalających na legalny pobyt na terenie naszego kraju. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Dorohusku.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X