Pobił kierownika pociągu, ponieważ wystawił wezwanie do zapłaty za brak biletu

Gdańscy funkcjonariusze SOK i Policji ujęli agresywnego pasażera, który pobił pracownika drużyny konduktorskiej pociągu relacji Olsztyn Główny – Gdynia Główna. Nastolatek uderzył kilkukrotnie kierownika pociągu pięścią w twarz, ponieważ wystawił wezwanie do zapłaty za brak biletu na przejazd.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
1 września 2023
Drukuj
Pobierz
Pobił kierownika pociągu, ponieważ wystawił wezwanie do zapłaty za brak biletu

W czwartek, 31 sierpnia br. dyżurny ruchu stacji Gdańsk Główny powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku o potrzebie interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Olsztyn Główny – Gdynia Główna. Na miejscu pełnili już służbę funkcjonariusze, wspólny patrol SOK i Policji.

Po przybyciu pociągu do stacji Gdańsk Główny, funkcjonariusze SOK i Policji pełniąc służbę porządkową na peronie drugim zostali zaalarmowani przez kierownika pociągu, że podczas kontroli biletów został on kilkukrotnie uderzony pięścią w twarz przez podróżnego. Powodem agresji nastolatka było wypisanie wezwania do zapłaty za brak ważnego biletu na przejazd.

W wyniku napaści kierownik pociągu doznał obrażeń ciała w postaci uszkodzenia prawego oka oraz rozcięcia wargi. Poszkodowanemu udzielono pomocy przedmedycznej. Mundurowi podczas podjętych szybko działań ujęli 16-letniego sprawcę pobicia. Dalsze czynności prowadzi Komisariat II w Gdańsku. Pociąg relacji Olsztyn Główny – Gdynia Główna doznał 119 minut opóźnienia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X