„Pobawmy się razem!” – Straż Ochrony Kolei na pikniku dla dzieci w KPRM

W ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, 4 czerwca 2022 roku, odbył się piknik dla najmłodszych, zorganizowany w tym roku pod hasłem „Pobawmy się razem. Dzień Dziecka w KPRM”. W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy opowiedzieli jego uczestnikom m.in. o zasadach bezpiecznego zachowania na obszarze kolejowym, zaprezentowali, jak wygląda tresura psów służbowych oraz jakie wyposażenie wykorzystywane jest w codziennej służbie w SOK.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
6 czerwca 2022
Drukuj
Pobierz
„Pobawmy się razem!” – Straż Ochrony Kolei na pikniku dla dzieci w KPRM

W sobotę, 4 czerwca br. – po trzech latach przerwy – w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zorganizowany został piknik dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Zgodnie
z hasłem tegorocznej edycji spotkania – „Pobawmy się razem. Dzień Dziecka w KPRM”–
na dzieci czekały liczne niespodzianki przygotowane zarówno przez organizatorów, jak
i zaproszone do udziału w imprezie instytucje i formacje mundurowe, w tym Straż Ochrony Kolei. Poza takimi atrakcjami jak np. symulatory jazdy na motocyklach, warsztaty rękodzieł czy występy artystyczne, w ogrodach KPRM nie zabrakło również edukacji o zasadach zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym oraz podstawach pierwszej pomocy.

Podczas sobotniego pikniku, na stoisku kampanii „Bezpieczny przejazd”, najmłodsi mieli okazję spotkać funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz psa służbowego SOK – „Cerbera”. Tego dnia mundurowi przybliżyli uczestnikom pikniku zasady bezpiecznego zachowania na obszarze kolejowy oraz przeprowadzili pokazy tresury i posłuszeństwa czworonożnych funkcjonariuszy. Dzieci wzięły także udział w przygotowanych przez formację grach i zabawach edukacyjnych.

Piknik „Pobawmy się razem. Dzień Dziecka w KPRM” był kolejnym po „Bezpiecznych wakacjach z Parą Prezydencką” wydarzeniem plenerowym, podczas którego funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei mieli okazję uświadomić najmłodszym, z jakimi zagrożeniami na obszarze kolejowym mogą się spotkać w trakcie nadchodzących ferii letnich.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X