Pijany rowerzysta przewrócił się przed jadącym pojazdem służbowym SOK

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 39-letni kierujący jednośladem, który przewrócił się tuż przed jadącym samochodem służbowym SOK w miejscowości Bielsko-Biała. Skrajnie nieodpowiedzialnego rowerzystę czechowiccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali do dyspozycji Policji. Wkrótce cyklista za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Pijany rowerzysta przewrócił się przed jadącym pojazdem służbowym SOK

W poniedziałek w nocy, o godzinie 1:10 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Czechowicach-Dziedzicach patrolując rejon stacji Bielsko-Biała interweniowali wobec rowerzysty, który jadąc ul. Podwalną w pewnym momencie stracił równowagę i przewrócił się na jezdni tuż przed jadącym oznakowanym samochodem służbowym SOK. Mundurowi pospieszyli z pomocą cykliście.

Mężczyzna w wyniku upadku nie doznał żadnych obrażeń. Było natomiast czuć od niego wyraźną woń alkoholu. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości dało wynik 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem trafił do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku Białej. Wkrótce 39-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X