Pijany rowerzysta na przejeździe kolejowym

Skrajnie nieodpowiedzialnych rowerzystów ujęli podczas prowadzonych działań przeciwkradzieżowych na torach szlakowych wrocławscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Mężczyźni wjechali na strzeżony przejazd kolejowo-drogowy na czerwonym świetle. Jak się okazało u starszego z mężczyzn nie było to jedyne wykroczenie, ponieważ 59-latek był kompletnie pijany. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
25 marca 2024
Drukuj
Pobierz
Pijany rowerzysta na przejeździe kolejowym

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 15:00 na przejeździe kolejowo-drogowym na szlaku  kolejowym Brzeg Dolny – Wołów Bieruniu. Rowerzyści przejechali przez tory kolejowe na czerwonym świetle, dodatkowo jeden z nich nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Mundurowi z wrocławskiej grupy operacyjno-interwencyjnej SOK ujęli cyklistów kierujących rowerami do kontroli. Od jednego z mężczyzn czuć było silną woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Jak się okazało, 59-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się blisko 2,3 promila alkoholu. Na tym zakończyła się więc jego podróż rowerem. Teraz wobec mężczyzny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, za to wykroczenie grozi mu grzywna w wysokości 2500 zł.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X