Pijany ojciec podróżował z dzieckiem

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Ostrowa Wielkopolskiego interweniowali wobec agresywnego mężczyzny narodowości białoruskiej, który w stanie nietrzeźwości podróżował pociągiem z półtoraroczną córeczką. 41-letni ojciec miał w organizmie ponad promil alkoholu. Teraz prawdopodobnie odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Dziewczynka trafiła pod opiekę policjantów.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
31 lipca 2023
Drukuj
Pobierz
Pijany ojciec podróżował z dzieckiem

Do zdarzenia doszło w sobotę rano na terenie stacji kolejowej Ostrów Wielkopolski. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim podczas służby patrolowej, zostali poproszeni przez kierownika pociągu relacji Zgorzelec – Warszawa Główna o interwencję wobec pijanego mężczyzny, który podróżował z małym dzieckiem. Dodatkowo ojciec dziewczynki mocno się awanturował.

Mundurowi natychmiast zareagowali. 41-letni obywatel Białorusi, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu sprawował opiekę nad 1,5 roczną córeczką. Nie chciał współpracować z funkcjonariuszami SOK oraz dobrowolnie wysiąść z pociągu, dlatego też zostały wobec niego zastosowane środki przymusu bezpośredniego. Na miejsce wezwano patrol Policji.

Policyjne badanie stanu trzeźwości ujętego Białorusina wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze SOK przekazali nietrzeźwego ojca wraz z jego dzieckiem policjantom z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Teraz 41-latek odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a także za 17-minutowe opóźnienie pociągu.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X