Pijany maszynista prowadził pociąg towarowy mając ponad 2 promile

Funkcjonariusze SOK i Policji z Nysy interweniowali wobec maszynisty, który wykonywał czynności zawodowe będąc pod wpływem alkoholu. 44-letni mężczyzna kierował lokomotywą ciągnącą wagony towarowe mając ponad 2 promile. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 września 2023
Drukuj
Pobierz
Pijany maszynista prowadził pociąg towarowy mając ponad 2 promile

Do incydentu doszło przed północą na terenie stacji towarowej w Nysie. Dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Nysie otrzymał zgłoszenie, że kierujący pociągiem maszynista może być pod działaniem alkoholu, gdyż nie ma z nim żadnego kontaktu. Chodziło o skład towarowy Rail Polska relacji Warszawa Praga – Piła Główna. Mundurowy natychmiast na miejsce skierował patrol SOK.

W trakcie rozmowy z maszynistą funkcjonariusze SOK nabrali podejrzeń, że może być on pod wpływem alkoholu. Ponadto nie chciał zejść z lokomotywy. Powiadomiono Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Mundurowi ponownie poprosili maszynistę o opuszczenie lokomotywy, lecz ten rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze SOK i Policji łatwo go jednak dogonili, gdyż był kompletnie pijany. 44-letni mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Policyjne urządzenie wskazało, że maszynista miał 2, 11 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu maszynista usłyszy zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za który niebawem odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawieni wolności. 

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X