Pijany kierowca Skody wjechał do rowu

Dwa promile alkoholu w organizmie miał 55-letni kierowca Skody, który wjechał do przydrożnego rowu w Starej Birczy. Został ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z posterunku w Zagórzu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
19 lutego 2024
Drukuj
Pobierz
Pijany kierowca Skody wjechał do rowu

Wszystko wydarzyło się w piątkowy wieczór około godziny 21:25. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zagórzu podczas przemieszczania się pojazdem służbowym drogą krajową nr 25 w miejscowości Stara Bircza zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Skoda Octavia.

Kierujący autem nagle stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do rowu. Mundurowi widząc taką sytuację zatrzymali się z zamiarem udzielenia pomocy kierowcy. Funkcjonariusze SOK szybko zorientowali się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Na miejsce wezwano patrol Policji.

Policyjne badanie wskazało u kierującego 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze postępowanie w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości prowadzi Komisariat Policji w Dubiecku. Za to przestępstwo mieszkańcowi powiatu brzozowskiego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X