Petardy na torach

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Kamieńcu Ząbkowickim dokonali ujęcia czterech osób, które dla wakacyjnej zabawy układały na torach przeszkody w postaci środków pirotechnicznych. Petardy wybuchły w czasie przejazdu pociągu Kolei Dolnośląskich relacji Legnica – Kłodzko Miasto, pod wózkami jezdnymi pojazdu. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
9 sierpnia 2023
Drukuj
Pobierz
Petardy na torach

Wczoraj w południe dyżurny Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kamieńcu Ząbkowickim otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyżurnego ruchu stacji Piława Górna Kopalnia o tym, że grupa młodych ludzi biegająca po torach na szlaku kolejowym Piława Górna – Dzierżoniów Śląski podłożyła środki pirotechniczne pod nadjeżdżający pociąg Kolei Dolnośląskich relacji Legnica – Kłodzko Miasto. Podczas przejazdu pociągu petardy umieszczone na szynach wybuchły pod wózkami składu. Zaniepokojony maszynista natychmiast powiadomił służby kolejowe oraz zauważył gdzie uciekają żartownisie.

Po tym jak funkcjonariusze SOK przybyli na miejsce szybko ustalili kto rzucił petardy. Poinformowali cztery ujęte osoby, w tym dwie 24-letnie kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 29 lat jakie konsekwencje niesie za sobą tak nieodpowiedzialne postępowanie. Na szczęście tym razem w tym przypadku nikt nie doznał obrażeń. Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego poniosą teraz odpowiedzialność karną za swoje zachowanie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X