Patrol SOK ujął 30-latka który zaatakował kierownika pociągu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Poznaniu ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. 30-latek bez powodu uderzył pięścią w twarz pracownika Kolei Wielkopolskich oraz uszkodził mu komórkę. Na szczęście kierownik pociągu nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Sprawą zajmuje się teraz Policja.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
12 czerwca 2023
Drukuj
Pobierz
Patrol SOK ujął 30-latka który zaatakował kierownika pociągu

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie stacji kolejowej Poznań Główny. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu pełniąc służbę porządkową na peronie nr 11 zostali zaalarmowani przez pracownika drużyny konduktorskiej jednego z przewoźników kolejowych, że podczas przebywania w tunelu peronowym poznańskiej stacji został bez powodu uderzony pięścią w twarz przez nieznanego sprawcę. Dodatkowo ten sam mężczyzna wytrącił mu z rąk telefon komórkowy w wyniku czego doszło do jego uszkodzenia.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast po uzyskaniu rysopisu podejrzanego rozpoczęli działania poszukiwawcze oraz sprawdzili monitoring stacji Poznań Główny. Mundurowi w wyniku podjętych działań szybko namierzyli, a następnie ujęli poszukiwanego mężczyznę. Sprawca przyznał się do popełnionego czynu zabronionego. Poszkodowany odmówił udzielenia pomocy przedmedycznej. Ujęty 30-latek został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Poznań Grunwald. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji Poznań Wilda.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X