Paramedyk z udziałem gdańskiej GOI SOK

Już po raz szesnasty na terenie województwa pomorskiego zespoły kontrterrorystyczne podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwu Finansów oraz Ministerstwu Infrastruktury rywalizowały w największych w Polsce zawodach i warsztatach medycyny taktycznej pod nazwą ,,Paramedyk’’. Podobnie jak w ubiegłym roku Straż Ochrony Kolei reprezentowali funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK w Gdańsku. Tegoroczna edycję Paramedyka honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
2 października 2023
Drukuj
Pobierz
Paramedyk z udziałem gdańskiej GOI SOK

W dniach 24 – 28 września 2023 roku na Pomorzu odbyły się największe w Polsce zawody i warsztaty medycyny taktycznej ,,PARAMEDYK’’, w których uczestniczyli przedstawiciele służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwu Finansów i Ministerstwu Infrastruktury. Naszą formację podobnie jak w ubiegłym roku reprezentowali funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Gdańsku.

W tegorocznych zawodach udział wzięło 16 zespołów kontrterrorystycznych z całego kraju. To ponad 80 funkcjonariuszy, na których czekało 9 zadań ratowniczych i strzeleckich w niestandardowych oraz bardzo realnych sytuacjach, w warunkach podwyższonego stresu i presji czasu. W przedsięwzięciu rywalizowały jednostki Policji, BOA, SPKP, SOK, SOP, KAS i ABW. Po rywalizacji zostali wyróżnieni funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Białymstoku oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu.

Organizatorem i pomysłodawca tych prestiżowych zawodów i warsztatów tradycyjnie już po raz szesnasty była Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku i Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku, przy wsparciu Wydziału Ochrony Pracy Komendy Głównej Policji oraz Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego.

,,Paramedyk’’ to przede wszystkim wymiana doświadczeń, poglądów oraz prezentacja i doskonalenie umiejętności przedstawicieli różnych grup specjalnych, które biorą udział w tej imprezie, to również okazja na zapoznanie się z największymi rozwiązaniami sprzętowymi i technologicznymi stosowanymi w ratownictwie i taktyce pola walki.

Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc w systemowym wprowadzeniu TCCC (Tactical Combat Casualty Care) do polskich jednostek oraz przygotowanie funkcjonariuszy, żołnierzy, ratowników taktycznych, dowódców i personelu medycznego do dobrej organizacji działań w ramach polskiego TCCC, a poprzez to zmniejszenie ryzyka i śmiertelności na polu walki.

Tegoroczna edycja ,,Paramedyka” została objęta honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X