Paliwowy złodziej wpadł na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który spuszczał olej napędowy z kolejowej cysterny. Mundurowi udaremnili kradzież ponad 30 litrów paliwa.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
18 maja 2023
Drukuj
Pobierz
Paliwowy złodziej wpadł na gorącym uczynku

We wtorek, 16 maja 2023 roku funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, podczas patrolu stacji PKP Lublin Główny zauważyli mężczyznę, który spuszcza paliwo z cysterny stojącej na torach stacji towarowej. Po krótkiej obserwacji funkcjonariusze GOI SOK ujęli i skuli kajdankami paliwowego złodzieja.

Do czasu przybycia patrolu GOI 42-latek zdążył spuścić ponad 30 litrów oleju napędowego, który przelewał z cysterny wprost do wiaderka plastikowego, a następnie do kanistra plastikowego, ukrytego w zaroślach. Mundurowi znaleźli także trzy puste plastikowe wiadra przygotowane do napełnienia.

Skradzione paliwo zostało zabezpieczone przez pracowników z Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Lublinie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X