Opole: Funkcjonariusze SOK honorowo oddali krew

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei pomaganie mają we krwi, dlatego już po raz kolejny włączyli się w lokalną akcję krwiodawstwa. Podczas zbiórki zorganizowanej 23 września 2022 roku, przed dworcem kolejowym w Opolu udało się zebrać ponad 10 litrów tego cennego daru.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
4 października 2022
Drukuj
Pobierz
Opole: Funkcjonariusze SOK honorowo oddali krew

Oddawanie krwi dla funkcjonariuszy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei z Opola jest już tradycją. Tym razem honorowa zbiórka została zorganizowana na terenie dworca kolejowego przez Klub HDK PCK „Nasza Opolska krew”, działający przy opolskiej Placówce Straży Granicznej. W Mobilnym Punkcie Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ten cenny dar, poza funkcjonariuszami SOK, oddali także funkcjonariusze SG oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Łącznie w akcję włączyło się blisko 30 mundurowych, którzy razem zebrali ponad 10 litrów krwi. 

Celem zbiórki było propagowanie krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz chęć dzielenia się darem krwi z osobami potrzebującymi pomocy. To już kolejna tego typu inicjatywa podjęta wspólnie przez funkcjonariuszy SOK, SG oraz żołnierzy i – jak sami zapewniają – z pewnością nie ostatnia.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X