Okradali pociąg ze złomem

Ponad półtorej tony złomu usiłowali ukraść dwaj mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy zostali ujęci na torowisku przez funkcjonariuszy katowickiej Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei. Złodzieje zbierali wyrzucony z pociągu złom a następnie pakowali go do zaparkowanego samochodu. Teraz za kradzież grozi im 5 lat pozbawienia wolności.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
15 lutego 2024
Drukuj
Pobierz
Okradali pociąg ze złomem

Wczoraj, około godziny 15:00, na torowisku w stacji Dąbrowa Górnicza, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w Katowicach ujęli dwóch złodziei, którzy kradli wyrzucony złom z pociągu towarowego relacji Chorzów Miasto – Dąbrowa Górnicza Towarowa. Sprawcy zostali przyłapani na gorącym uczynku, gdy usiłowali zapakować zebrany z torów złom, do zaparkowanego w pobliżu samochodu marki Fiat Ducato.

Przestępcy zostali przekazani w ręce policjantów z Dąbrowy Górniczej. 26-latkowi i jego 8 lat starszemu wspólnikowi zostanie przedstawiony zarzut kradzieży 1550 kilogramów kolejowego złomu. Za te przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane mienie zostało przekazane PKP Cargo.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X