Odnalazły się poszukiwane nastolatki z Młodzieżowego Ośrodka Pomocy w Stobrawie

W województwie opolskim, jeszcze na dobre nie rozpoczęły się ferie zimowe, a już trzy nastolatki chciały samowolnie wyjechać na odpoczynek. Atrakcją była dla nich ucieczka z Młodzieżowego Ośrodka Pomocy w Stobrawie. 14-letnia i dwie 17-letnie dziewczyny zostały wczoraj odnalezione na dworcu kolejowym w Opolu przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Uciekinierki trafiły do Policyjnej Izby Dziecka w Opolu.
Autor tekstu
insp. Piotr Żłobicki
Data dodania
15 stycznia 2024
Drukuj
Pobierz
Odnalazły się poszukiwane nastolatki z Młodzieżowego Ośrodka Pomocy w Stobrawie

W niedzielę, 14 stycznia br. komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu otrzymał informację telefoniczną od dyżurnego Komisariatu I Policji w Opolu. Dotyczyła ona poszukiwań trzech niepełnoletnich dziewcząt, które dzień wcześniej uciekły bez kurtek z Młodzieżowego Ośrodka Pomocy w Stobrawie. Opolskie patrole SOK natychmiast podjęły działania poszukiwawcze na obszarze kolejowym.  

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w trakcie kontroli dworca kolejowego w Opolu zauważyli na poczekalni dworcowej, osoby rysopisem przypominające poszukiwane. Po podjęciu interwencji potwierdziło się, że 14-latka i dwie 17-latki są dziewczynami, które samowolnie opuściły Młodzieżowy Ośrodek Pomocy w Stobrawie.

Ujęte uciekinierki zostały przekazane funkcjonariuszom Policji, następnie wszystkie trzy trafiły do Policyjnej Izby Dziecka w Opolu. Poniosą teraz konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania, zgodnie z regulaminem placówki.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X