Obywatele Jemenu, przebywający nielegalnie na terytorium Polski ujęci przez funkcjonariuszy SOK przy granicy z Białorusią

W dniu 21 stycznia 2022 r. podczas patrolu na szlaku Czeremcha – Hajnówka funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei delegowani do działań w obszarze przygranicznym ujęli dwóch mężczyzn – obywateli Jemenu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Autor tekstu
Straż Ochrony Kolei
Data dodania
26 stycznia 2022
Drukuj
Pobierz
Obywatele Jemenu, przebywający nielegalnie na terytorium Polski ujęci przez funkcjonariuszy SOK przy granicy z Białorusią

W dniu 21 stycznia 2022 r. o godz. 20:00  funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolowali szlak kolejowy Czeremcha – Hajnówka w związku z pozyskaniem informacji o możliwości nielegalnego przekroczenia granicy w wymienionym obszarze. Niedaleko miejscowości Repczyce  zauważyli na śniegu ślady stóp odchodzące od torów w kierunku lasu. Po sprawdzeniu przyległego terenu przy użyciu termowizora zlokalizowali 2 postacie w odległości kilkudziesięciu metrów od torów. Po podjęciu interwencji ujęli 2 mężczyzn, których wygląd wskazywał na pochodzenie z krajów Bliskiego Wschodu. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki SG w Czeremsze, którzy ustalili, że ujęte osoby są obywatelami Jemenu i nielegalnie przekroczyły granicę Polski z Białorusią. Ujęci mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Czeremsze, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na X