Obywatel Tanzanii naruszył polskie przepisy pobytowe

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Wrocławia, działając w ramach operacji „Aktywna Tarcza” wspólnie z patrolem Straży Granicznej zatrzymali w pociągu cudzoziemca przebywającego nielegalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Po przeprowadzeniu czynności 19-letni obywatel Tanzanii musi wyjechać z Polski.
Text author
st. insp. Piotr Żłobicki
Date added
26 stycznia 2026
Print
Download
Obywatel Tanzanii naruszył polskie przepisy pobytowe

Do zdarzenia doszło podczas wykonywania czynności patrolowych w pociągu relacji Wrocław Główny – Brzeg. Zatrzymanym mężczyzną okazał się 19-letnim obywatelem Tanzanii, którego legalny pobyt w Polsce zakończył się 31 lipca 2024 roku. Postępowanie prowadzi Placówka Straży Granicznej we Wrocławiu.

Share on Facebook
Share on X